Receive updates about the Ultherapy® procedure!

Fields in red indicate information that
needs to be filled out in order to process
your request.

Please select at least one of the following options

Send me email updates

Send me a digital information packet

Include me in promotional mailers

Requires you to supply your Address, City and State.

Connect me with a nearby practice *

Requires you to supply your Phone, Address, City and State.

*By selecting this option, you allow Ulthera, Inc. to share your full name, phone number and email address with the practice nearest to the address supplied so they may contact you with more information on Ultherapy.

By clicking the "Submit" button, you are in agreement with the Privacy Policy and Terms of Use outlined on Ultherapy.com

×

Success!

Your submission is complete. Here's where we reccommend you go next:

Before & After Photos Patient Reviews

Ultherapy Soru ve Cevaplar

Aşağıda genel ve kişiselleştirilmiş derinlemesine ultherapy soru ve cavaplarını bulabilirsiniz. Tedavi planlaması için lütfen Klinik Bul sekmesini kullanınız.

Ulterapi nedir?

Ulterapi cildinizin üzerindeki zamanın ve yerçekiminin etkisini önleyen güvenli, cerrahi olmayan ultrason tedavisidir. Alın, çene ve boyundaki cildi hassas ve kademeli bir şekilde gerdirmek ve dekolte bölgesindeki çizgiler ve kırışıklıkların düzeltilmesi için vücudun kendi kendini yenileme cevabını kullanır.

Ulterapi'nin eşsiz olan özelliği nedir?

Ulterapi cildi gerdirmek için FDA tarafından onaylanmış tek invaziv olmayan tedavidir. Ulterapi tedavi esnasında enerjinin cilt içinde en faydalı olacağı yere aktarıldığından emin olmak için doktorlara ultrason ile cildin tedavi edilecek katmanlarını görüntüleme imkanı veren tek kozmetik işlemdir.

Yeni Ulterapi Dekolte Tedavisi'nin eklenmesiyle, Ulterapi aynı zamanda göğüs bölgesindeki çizgi ve kırışıklıkları invaziv olmadan giderdiği FDA tarafından özel olarak onaylanmış tek işlemdir.

Ulterapi cerrahi yüz gerdirmenin yerini tutabilir mi?

Ulterapi, yüz gerdirme ameliyatlarında müdahale edilen cildin SMAS katmanını tedavi eder fakat yüz gerdirme ameliyatıyla aynı sonucu vermez. Ancak özellikle kendini cerrahiye hazır hissetmeyen hastalar için veya yüz gerdirme operasyonu sonrasında ameliyatın yüz gerdirme etkisini daha da uzatmak için Ulterapi harika bir alternatiftir.

Ulterapi diğer lazer tedavilerinden nasıl ayrılır?

Ulterapi ses dalgalarının - denenmiş ve gerçek ultrasonun - enerjisini kullanarak cilt yüzeyini atlayıp, cildin derin katmanlarını diğer invaziv olmayan kozmetik cihazların yapamadığı bir şekilde tedavi eder. Ulterapi'nin ultrasonu cildin alt tabakasındaki kolajen üretimini uyararak 2 ila 3 aylık bir süre içinde klinik olarak belirgin bir şekilde dokunun gerdirilmesini sağlar.

Lazerler ışık enerjisi ile çalışır ve uygun sıcaklıkta cildin derin tabakalarına erişemez, bu nedenle lazer tedavileri cildin sadece yüzeyel tedavilerini yapabilir ve cilt gerdirme için FDA onayları yoktur.

Ulterapi ve lazerler cildin farklı problemlerini tedavi ettikleri için, birbiriyle kombine edilmeleri çok uygundur.

Ulterapi kolajen üretimini nasıl uyarır?

Ulterapi kolajenin üretimi için odaklı ultrason enerjisini en uygun sıcaklıkta cildin derin katmanlarına gönderir. Bu tedavi ciltte doğal bir süreç olan neokolajenez adı verilen yeni kolajen üretimini başlatır. Ulterapi'de krem, dolgu veya toksin yoktur; doğal, görünür sonuçlar için vücudunuzun kendi kolajen üretim mekanizmasına dayanır.

Ulterapi tedavisi ne kadar sürer?

Tedavinin süresi tedavi edilecek vücut bölgesi ve sizin kişisel tedavi planınıza göre değişir. Bir yüz ve boyun tedavi seansı genellikle 60 ila 90 dakika sürerken göğüs bölgesi tedavisi yaklaşık 30 dakikadır.

Tedaviden sonra dinlenmem gerekir mi?

Ulterapi ile sosyal hayatınızda hiç aksama olmaz. Tedavi seansından sonra, herhangi bir tedavi sonrası kısıtlamaları veya bakımına gerek kalmadan hemen normal günlük yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Ulterapi tedavisi esnasında neler hissedilir?

Ultrason enerjisi uygulanırken, kolajen üretimi sürecinin başlatıldığının bir göstergesi olan cildinizin belirli derinliklerine aktarılan küçük enerji miktarlarını hissedeceksiniz. Konfor seviyesi kişiden kişiye göre değişir fakat bu hisler sadece ultrason enerjisinin uygulandığı süre boyunca devam eder.

Sonuçları ne zaman göreceğim? Sonuçlar ne kadar kalıcıdır?

Ulterapi tedavinizden sonra, bir ilk etki görebilirsiniz fakat esas sonuçların görülmesi vücudunuz doğal olarak kolajeni ürettikçe 2 ila 3 ayı bulur. Bu tedavi cilt içinde yeni kolajeni üretir ancak üretilen bu yeni kolajenin ne kadar zamanda dışarıdan görünür hale geleceğini sizin doğal yaşlanma süreciniz belirler.

Kaç Ulterapi tedavi seansına ihtiyacım olacak?

Çoğu hasta için sadece bir tedavi seansı yeterlidir. Ancak, cildin gevşeklik derecesine, ultrason enerjisine cildin biyolojik yanıtına ve kişinin kolajen üretim sürecine bağlı olarak, bazı hastalar ekstra tedavi seansından fayda görürler. Cilt yaşlanmaya devam ettiği için, gelecekte pekiştirme tedavileri yapılması hastaların vücudun doğal yaşlanma sürecine ayak uydurmalarına yardımcı olur.

Hiç yan etkisi var mı?

Başlangıçta cilt kızarabilir fakat bu kızarıklığın birkaç saat içinde kaybolması beklenir. Bazı hastalarda hafif şişlik, karıncalanma veya dokunmaya karşı hassasiyet oluşur fakat bunlar geçicidir. Diğer daha az sıklıkla görülen tedavi sonrası etkiler arasında geçici morarma veya ciltte his kaybı olabilir. Diğer tıbbi işlemlerde olduğu gibi, başka nadir görünen yan etkiler olabilir ve bunlarla ilgili doktorunuz sizi bilgilendirecektir.

Ulterapi güvenli midir?

FDA onaylı Ulterapi tedavisi dünya çapında 250 bin'den fazla tedavide kullanılmıştır. Ultrason enerjisi tıpta güvenli bir şekilde 50 yıldan daha uzun bir süredir kullanılmaktadır. Ayrıca, her Ulterapi uygulayıcısı kapsamlı bir uygulama eğitimi alır, bu nedenle Ulterapi Doktor Bulucusu'ndan kendinize rahatlıkla bir doktor seçebilirsiniz.

Bir Ulterapi seansının fiyatı nedir?

Ulterapi tedavisinin fiyatı tedavi edilecek vücut bölgesi, bulunulan ülke ve tedaviyi yapacak doktora göre değişiklik gösterebilir. Bu tedavi kişiye özel olduğu için en doğru fiyatı ögrenebilmek için en iyisi size yakın bir Ulterapi kliniğine başvurun. Ulterapi kliniği bulabilmeniz için Ulterapi Doktor Bulucusu'nu kullanın.

Ulterapi için kimler en uygun adaydır?

İyi bir Ulterapi adayı hafif ila orta dereceli cilt gevşekliği olan, cilt sıkılığı azalmaya başlamış olan kimselerdir. Örneğin kaş çizgisi sarkmış kişiler, boyun cildinde sarkmaları olanlar, çene altında sarkmaları olanlar ve göğüs bölgesinde çizgi ve kırışıklıkları olanlar. Sizin Ulterapi tedavisi için uygun olup olmadığınızı anlamanın en iyi yolu bir Ulterapi doktoruna görünmenizdir. Ulterapi Doktor Bulucusu'nu kullanarak ulaşabilirsiniz.

Nerede Ulterapi tedavisi yaptırabilirim?

Ulterapi dünyada binlerce klinikte uygulanmaktadır. Ulterapi Doktor Bulucusu'nu kullanarak size yakın bir Ulterapi doktoruna ulaşabilirsiniz.

Learn About Ultherapy! Receive a Gift!
Headphones
Radio Listener Exclusive